Ľudskosť pri revízii asi nemá čo robiť

Autor: Petra Schwarczová | 6.4.2006 o 8:43 | Karma článku: 12,17 | Prečítané:  3688x

Milujem revízora, čo dnes nastúpil v Dúbravke na Lipského ráno 7.18. Autobus naplnený, že sa nedalo ani dýchať, ja nacapená na dverách, on si ma ešte svojím brušiskom pritlačil riadne, aby som sa ani pohnúť nemohla s tým zatiaľ neoznačeným lístkom.

Dal mi asi 5 sekúnd na to, aby som sa vymanila z jeho "objatia" a označila si lístok. Samozrejme, že som nemala šancu. Vyzeralo to tak, že to urobil naschvál. Potom zrúkol:

" Kontrola cestovných lístkov! "

Ešte stále som bola v kľude, veď som nemala šancu dostať sa k mašinke. A hlavne, mala som lístok v ruke, CHCELA som ho označiť. Nikdy v živote som necestovala na čierno. Ani keď ma spolubývajúci posielali do Tesca na nákup v nedeľu a nemala som lístok, hoci je to len jedna zastávka, tak ma ani nenapadlo tam ísť.

Vysvetlila som to pánovi, že veď predsa VIDEL, že som sa k mašinke nemohla prepracovať, ale nie. On nastupoval posledný a lístok si označil. Mať taký objem ako on, aj ja by som sa tam prepracovala.

Nepomohlo nič. Všimla som si, že som nebola jediná, čo to fakt nestihla za tých 5, či 10 sekúnd. Boli neoblomní. Rozumiem, je to ich práca, v ktorej asi ľudskosť nemá čo robiť.

Poslušne som odovzdala občiansky, vystúpila, snažila sa vysvetľovať, ale nedalo sa. Tak mi ostali len oči pre plač a prázdna peňaženka. Takto končia poctiví ľudia. Asi sa budem musieť naučiť byť ráznejšia.

Gratulujem revízorovi, dokázal, že mi úsmev zmizol z tváre.

P.S:
Ďakujem tej slečne, čo mi do rúk strkala označený lístok, ale už bolo neskoro, lebo mal môj občiansky. A tiež ďakujem tej druhej, čo so mnou stála pricapená na dverách, že sa ma snažila ukľudniť a súcitila so mnou. : )


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková

Nominantka SDKÚ pôsobila vo Fonde národného majetku devätnásť rokov.

Komentár Petra Schutza

Prezidentka je optimistkou bez dôvodu

Niežeby sa dôvera ku krokom polície i prokuratúry dala rovno vylúčiť.

Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, pochodovali Za spravodlivé Slovensko

Organizátori vyzvali na odchod Trnku, Jankovskú, Fica aj Kováčika.


Už ste čítali?