Aha, sneží, nemusím ísť do práce!

Autor: Petra Schwarczová | 6.1.2010 o 16:54 | (upravené 6.1.2010 o 17:05) Karma článku: 12,47 | Prečítané:  3343x

Toto si povedala drvivá väčšina Angličanov a proste nešli do práce. Čas zastal. Anglicko sa premenilo na štát duchov. Žiadne zápchy, žiadni ľudia, nič... To vôbec nie je prekvapujúce pre tých, čo tu už nejaký ten piatok žijú. Už to nepríde ani zábavné, ani smiešne, ani nič. Proste je to tak. Anglicko na sneh a zimu nie je pripravené asi ako Slovensko na krajšiu budúcnosť bez Robertka. Nenájdete tu snežné pluhy, posýpače ciest, ani VPP s lopatami a soľou.  Keby som sa im tu zmienila o zimných pneumatikách, hodili by na mňa pohľad asi ako keby som im pred 20 rokmi ukázala skype a povedala, že sa môžu porozprávať s tetou v Amerike.

Aby sme si ujasnili, prečo som sa do tejto krajiny presťahovala. Teda čo bolo pár z mnohých dôvodov:

1. lebo tu nie je sneh (lebo tu NEBOL sneh)
2. lebo tu nie je zima (lebo tu nezvykla bývať zima)
3. a lebo tu nie je sneh (lebo tu NEBOL sneh)

Podľa tohto musí byť každému jasné, že teda určite nie som majiteľom lyžiarskych okuliarov a najradšej by som celú zimu prespala ako medveď.
Posledné 2 zimy som si ale ako všetci obyvatelia ostrovov musela začať zvykať na to, že ten sneh tu začne padať pravidelne.  A keďže som ja slováčisko ako repa, zvykať si veľmi nemusím, len trochu oprášiť spomienky a kúpiť teplejšie topánky.

A preto som sa odhodlaná  brodila neodhrnutým snehom na chodníkoch 20 minút do centra. Aj to  bolo fajn, treba zhodiť špeky nadobudnuté počas sviatkov - pohody a pokoja, povedala si Schwarczka. Poviem vám, bolo to namáhavejšie ako 100 brušákov nasledovaných 50 klikmi. Zlaté Slovensko a odhŕňače a soľ a štrk a tak.

Lenže aké prekvapenie ma čakalo v centre? Tri štvrtiny (3/4!!!!) obchodov zatvorených kvôli počasiu. Ani to by ma nevyviedlo z miery, keďže viem, čo za katastrofu tu 5cm vrstva snehu vie spôsobiť. Len si predstavte, žeby na Slovensku v takom počasí všetci jazdili na letných pneumatikách.Na neodhrnutých, neposypaných cestách. Asi ako v lete na sánkach. Kedz še neda, ta še neda. Takže je úplne pochopiteľné, že sa ľudia nemohli dostať z domu do práce.

Čo ma však, pochopiteľne, zaskočilo, že každý jeden zatvorený obchod oznamoval na dverách, že sú v ten deň zatvorení kvôli počasiu. A niekto tam ten oznam predsa vylepiť musel a nebol to Santa Claus.
Vcelku slušné ospravedlnenie, prečo neísť pracovať. No povedzte, nemajú to Angličania dobre premyslené? Podľa mňa oni tie pluhy a štrk a zimné pneumatiky vôbec nechcú. Veď kto by už nechcel pár dní extra voľna? Ja teda určite.  :)

Ináč, čižmy som si nakoniec kúpila. V obchode Blacks. To by  teda vyzeralo, keby obchod špecializovaný na extrémne počasie mal vo výklade ceduľku: Prepáčte, kvôli počasiu zatvorené.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zmenili sme ekonomiku aj zákony, ale nezmenili sme myslenie

O Novembri 89 s jednou z hlavných tvárí.

Spievali slobode. Ale koho to zaujímalo?

Úrad vlády zorganizoval Galavečer 30 rokov slobody.


Už ste čítali?