So ŽSSK na večné časy a nikdy inak!

Autor: Petra Schwarczová | 2.11.2007 o 17:44 | Karma článku: 12,14 | Prečítané:  4374x

Divadelné predstavenie - 485. repríza. Vstupné: 405 Sk.Pozývam vás na predstavenie, ktoré si už niekoľko mesiacov nemôžem nechať ujsť. Samozrejme, aj to stredajšie bolo vypredané a lákalo pozornosť všetkých médií, ktoré už od druhej natáčali udalosť roka na Hlavnej stanici v Bratislave.

1. dejstvo - zápletka

Národ sa tlačí do práve pristaveného rýchlika - smer Košice. Klasický chaos, tlačenica - za pozornosti médií. Keď sa konečne pretlačím do svojho kupéčka - teda aspoň podľa miestenky, myslím si, že už je stresu koniec. Ako ďaleko som len od pravdy. Zrazu výkriky z okna na výpravcov: " Gratulujeme ŽSR, že zase raz niečo posrali. " O chvíľu je jasné, prečo rozhorčení cestujúci ešte stále migrujú vagónmi. Niekto zle označil vagóny, takže zrazu nesedím v 8-čke, ako bol pôvodne môj vagón označený, ale v 6 - tke.

Počujem, ako ľudí vyhadzujú zo svojich miest iní ľudia, ktorí majú miestenku do 6-ky, tí, čo boli v 6-ke sú vyhodení tými, čo prišli zo 4-ky, atď. " Nás vyhodili iní, čo boli vyhodení zo svojho miesta." Vlak sa ešte ani nepohol a meškáme už 20 minút.

2. dejstvo - nečakaný zvrat

Keďže nás so spolucestujúcou nik nevyhodil, nepremiestňujeme sa zo 6-ky do 8-čky - počkáme, kedy príde naša chvíľa na presun. Čítam knihu a keď zdvihnem náhodou oči, pozerám, že stojíme v Galante. Adrenalín stúpa - hádam nie som v nesprávnom vlaku? Stojíme ďalších 15 minút - ani som sa nedozvedela, prečo, ale po pol hodinke zisťujem, že už ideme zrazu správnou trasou, tak sa ukľudním a dúfam, že to polhodinové meškanie sa už nebude zväčšovať. Prdlajs - zastaneme niekde uprostred poľa a to nás zdržuje na ďalších 15 minút.

 

3. dejstvo - trénujem trpezlivosť

Najprv nás so spolucestujúcou vytáčajú chalani, čo si zapli film na notebooku - samozrejme bez slúchadiel - akoby boli v kupéčku sami. Ani čítať knihu, ani spať. Vyrušuje to. A to sme niekde pred Trenčínom - modlím sa, aby rýchlo vystúpili. Keď ich spolucestujúca upozorní, aby si to dali tichšie, ešte sa tvária urazene.

V Žiline nás už naozaj vyhadzujú cestujúci, ktorí netušia o zmene číslovania vagónov a chaose, takže sa presúvame do ozajstnej 8-čky. To ešte netuším, že len tam začne peklo. Chalani s notebookom boli miernejšia verzia. Čakajú nás tam 3 pubertálne dievčence, ktoré majú pocit, že netúžime po ničom inom, ako počúvať Britney Spears z ich mobilov. Tam už sa trasiem od nervov, ale predýchavam a v duchu si hovorím: Relax, trénuj trpezlivosť. Zmohla som sa len na vetu: " Tu nie ste na diskotéke. "- ktorá očividne nepomohla. Dievčinka to púšťa ešte hlasnejšie. Dokonca som si zapla MP3 na plné gule, jej mobil prehlušil aj to. Ale predýchavam a predýchavam. Do kelu, to neexistuje zákon na ochranu cestujúcich? Niečo také sa mi marí.

 

Záver

Pozitívum: nič lepšie na trénovanie trpezlivosti nepoznám. Nerozhádže ma už ani komár bzučiaci okolo ucha, keď sa snažím zaspať.

Meškanie 50 minút, čakanie osobáku v Kysaku na ďalší "mimoriadny" vlak. Čakanie autobusu v Prešove na IC-čko. Suma sumárum: predstavenie trvalo 9 hodín. Vrelo odporúčam. V nedeľu ma čaká 486. repríza. Nestihla som si kúpiť lístok, lebo predstavenie je naozaj obľúbené a bolo vypredané už 2 týždne dozadu. Budem mať miesto na státie, ak sa pošťastí. Alebo začneme využívať vlaky ako v Indii. Možno sa mi ujde luxusná miestenka na streche.

 

Asi jediné predstavenie, na ktorého derniéru sa neviem dočkať. Len či to nebude Čakanie na Godota.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bödör s Kočnerom volali Fica šéf

Kočner kritizoval Fica za odstavenie Harabina.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sulík hrá v strane o všetko

Uveriteľný zmier v SaS je už nemožný.


Už ste čítali?